David Kašpárek je fotograf, kameraman a režisér, ktorý sa špecializuje na brutalistickú architektúru. Je tiež špecialistom Sony Imaging Edge pre strednú Európu. Narodil sa v roku 1996 v Prahe, kde aj vyštudoval.

Svoje profesionálne zameranie na fotografiu a filmovú tvorbu začal rozvíjať už počas štúdia. V roku 2018 založil svoju prvú vlastnú produkčnú spoločnosť RedHill, ktorá sa špecializuje na výrobu reklám, hudobných videoklipov a dokumentárnych filmov.

David Kasparek sa preslávil najmä svojím citom pre brutalistickú architektúru a schopnosťou zachytiť jej jedinečnú atmosféru. Jeho diela často obsahujú rozbitý betón, konštrukčné prvky a minimalistický dizajn. Jeho fotografie a filmy boli publikované v mnohých zahraničných aj domácich médiách.

V roku 2017 sa David Kasparek stal špecialistom Sony Imaging Edge pre strednú Európu. Táto pozícia mu umožňuje spolupracovať so spoločnosťou Sony na propagácii jej produktov a poskytovať školenia a workshopy v oblasti fotografie a filmovej tvorby.