Filip Barták

Filip Barták je technickým špecialistom vo firme Nikon – náplňou jeho práce je predovšetkým poradenstvo a školenie týkajúce sa nových produktov značky Nikon. Medzi jeho obľúbené fotografické žánre patrí makrofotografia, športová fotografia, produktová a ateliérová tvorba. Vedie kurzy určené začiatočníkom, ako aj pokročilým fotografom.

Má za sebou dlhoročnú prax v odbore digitálnej a klasickej fotografie, spolupracoval s webovými magazínmi a tlačenými časopismi.  V súčastnosti sa venuje prevažne športovým reportážam. S obľubou fotografuje sponzorované golfové stretnutia, mnohé jeho snímky boli publikované. Predtým prevádzkoval, a tiež prenajímal, ateliér vybavený pre portrétnu, figurálnu a produktovú fotografiu. Vo svojej práci sa snaží maximálne zúžitkovať dostupné fotografické príslušenstvo, ako sú externé blesky, ateliérové vybavenie a ďalšie. V poslednej dobe sa venuje natáčaniu videa digitálnymi zrkadlovkami a zaujíma sa o tému využitia RC techniky pri zázname fotografií a videa. Jeho veľkým koníčkom je stará analógová technika, hlavne stredný formát.

Používaná technika
Nikon D500 s objektívmi AF-S 16-80mm f/2,8-4 DX ED VR, AF-S Nikkor 20 mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 35mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G, AF-S Nikkor 80–400 mm F4,5–5,6G ED VR

Nikon Coolpix

   

   

 

Posted in Prednášajúci.