FOTO SLOVAKIA 2017

V roku 2017 sa konal už 6. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku – FOTO SLOVAKIA 2017. Podujatie už tradične spájalo výstavu so sprievodným programom a rovnako ako v roku 2015 sa konalo v historickej budove Starej tržnice. 

FOTO SLOVAKIA je jedinečným podujatím pre každého fotografa a fanúšika fotografie, značkám a predajcom ponúka priestor na prezentáciu fototlače, fotografickej techniky a príslušenstva, svetiel, PC techniky, foto mobilov a pod.

V rámci bohatého sprievodneho programu si návštevníci Foto Slovakia 2017 mohli vypočuť veľmi inšpiratívne a zaujímavé prednášky známych fotografov akými sú Martin Dodrv, Ľubo Špirko, Ivan Čaniga, Petr Bambousek či Matúš Zajac. Na poschodí Starej tržnice prebiehal druhý blok prednášok spojených s diskusiou, v rámci ktorého svoju prácu a skúsenosti s fototechnikou predstavili zástupcovia a ambasádori známych značiek – Tomáš Hulík (Nikon), Marek Pažický (Samsung), Antonín Charvát (Eizo), Martin Farkaš (Fujifilm), Dávid Kašpárek, Ján Tichý (Sony), Roman Borák (Canon), Karol Srnec (Olympus) a ďalší. Ukážky fotenia v Otvorenom ateliéri patria už neodmysliteľne do programu
Foto Slovakia. V tomto roku sme návštevníkom predstavili novinky zo štúdiového osvetlenia, tlačiarne a minilaby. Fotografka Petra Baranovičová v ateliéri ukázala ako sa fotografuje komerčná a nekomerčná módna fotografia, Michaela Misha Palova vysvetlila ako fotografovať deti. Nechýbala ani výstava fotografií, v rámci ktorej svoju tvorbu predstavili členovia AASF pod názvom SVADBA V OBRAZOCH, Gabriela Teplická – Fotografie detí (sociálny dokument), Juraj Gavura – Mystérium krajiny.

V priestoroch podujatia sme okrem bohatého programu pripravili aj priestor na prezentáciu známych fotografických značiek. Na Foto Slovakia 2017 ste mohli navštíviť stánok Nikon, Canon, Fujifilm, Olympus, Sony, Avacom, Eizo, Fomei, DISK Multimedia, Typoset, Samsung, Black Dog, SkyFall. Vystavovatelia na svojich stánkoch predstavili to najlepšie zo svojho portfólia ako aj novinky, ktoré si návštevníci mohli aj vyskúšať.

Ďakujeme všetkým prednášajúcim, vystavovateľom aj návštevníkom podujatia, ktorých spája láska k fotografií a svojou účasťou pomohli vytvoriť príjemnú atmosféru podujatia Foto Slovakia 2017.

Tím ePhoto.sk

Posted in Archív and tagged , , , , .