Igor Slovák

Igor Slovák je mnohým ePhoťákom dobre známy, a nielen im, ako fakír. Člen Dua Aratron Aspis vystupoval aj so svojimi žiakmi na predchádzajúcich Foto Slovakiach. Dokonca bol naším hosťom na portrétnom workshope. Známy je aj vystupovaním v televízii. Často spolupracoval s fotografmi a tak ho to začalo tiahnuť aj za hľadáčik fotoaparátu. Začal na sebe pracovať, absolvoval niekoľko workshopov u nás i v zahraničí a začal postupne pracovať na vlastných fotoprojektoch. Špecializuje sa na portrétnu fotografiu v štýle fantasy a Fine Art fotografiu. V našom otvorenom ateliéri porozpráva o svojej ceste k fotografii, prezradí čo všetko obnáša štylizované portrétne fotografovanie a tešiť sa môžete aj na fantazy modelku a ukážku postprocesingu Fine Art.

Poznáte ten pocit, keď sa v spomienkach vraciate do detstva? Do dní, keď bola každá činnosť zábavou a dobrodružstvom? Práve v tomto veku sa zrodila moja vášeň pre umeleckú fotografiu. Pravdaže, v tom čase to bol skôr úžas nad tým, ako sa vonkajší svet pomocou, vtedy veľmi jednoduchého, fotoaparátu dá zvečniť na kúsok papiera. Dlhé hodiny strávené objavovaním tohto sveta prerástli v zrelom veku do profesionálneho povolania.

Tak ako všetko čo robím, aj fotografovanie sa snažím robiť trochu „inak“. Povahu nehodno zapierať :). Preto je súčasťou mojej práce aj úprava vo photoshope a postprocesing (úprava fotografií).

Vložiť do svojej práce kus seba samého je to, čo vás odlíši od ostatných. A touto časťou mňa samotného je svet rozprávok a fantasy. Krajiny plné predstavivosti a farieb, v ktorých sa stretáva dobro so zlom, krása a šerednosť, a tiež svetlo s temnotou. To všetko premietam do svojej tvorby pre lepšie vyjadrenie seba samého a nemenej dôležitý dôvod – spokojnosť zadávateľa.

K mojej práci neodmysliteľne patrí kvalitné vybavenie.

Fotím so špičkovou technológiou Canon 5D Mark III. Pre zaujímavosť, medzi odbornou verejnosťou si vyslúžila aj označenie „najlepšia zrkadlovka sveta“. Samozrejmosťou pre dosiahnutie najlepších záberov sú tiež viaceré svetelné objektívy.

Ako výdatný pomocníci mi slúžia prenosné akumulátorové blesky, preto vám rád poslúžim pri fotení v interiéri i exteriéri a za rôznych, i menej vhodných svetelných podmienok.

http://www.slovakphoto.com

       

       

       

 

Posted in Prednášajúci.