fbpx
FOTO SLOVAKIA 2023

Dátum podujatia: 21.10.2023
Otváracie hodiny pre verejnosť  : 09:00 – 18:00
Miesto: Bratislava, Dom Kultúry Cultus Ružinov

Pre novinárov je vstup na podujatie FOTO Slovakia 2023 zadarmo. Stačí odoslať vyplnený Akreditačný formulár na ephoto@ephoto.sk.

Články a fotografie na stiahnutie:

Tlačová správa

FOTO SLOVAKIA 2023 – návrat výstavy po 3 rokoch

Po trojročnej prestávke otvára svoje brány už 9. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku – FOTO SLOVAKIA 2023, podujatie pre amatérskych aj profesionálnych fotografov a fanúšikov fotografie, ktoré už tradične spája výstavu so sprievodným programom. Rovnako ako v prvých ročníkoch tohto podujatia sa FOTO SLOVAKIA 2023 bude konať v DK Ružinov Cultus v Bratislave. Čo čaká návštevníkov podujatia tento rok?

V hlavnom prednáškovom bloku sa predstavia známi fotografi:  Filip Hrebenda,Michal Barok, Lenka Imrichová, Ľubo Špirko, Boris Németh, Tomáš Benedikovič. Zaujímavé rozprávanie spojené s premietaním pripravili skúsení cestovatelia, sprievodcovia a fotografi Filip Hrebenda, Filip Kulisev a Boris Michalíček.

Na záver budú Jana Čavojská a Marcel Rebro zdieľať svoje cestovateľské zážitky z vojnou postihnutého územia na Ukrajine a predstavia nám nezlomných obyvateľov  a obrancov tohto regiónu.

 Amazing Planet a Filip Kulisev, prednášajúci Filip Kulisev
Autor fotografie: Filip Kulisev

Tvár krajiny. So svojím fotoaprátom stretáva veľa nevšedných ľudí, ktorých fotografuje nielen na svojich cestách po svete, ale aj v ateliéri. Autor fotografie: Boris Németh

Ako vytvoriť kvalitnú fotografiu v náročných podmienkach, prednášajúci: Filip Hrebenda
Autor fotografie: Filip Hrebenda

 Nezlomní – príbeh z Ukrajiny. Jana Čavojská a Marcel Rebro sa podelia o svoje cestovateľské zážitky
z vojnou postihnutého územia na Ukrajine a predstavia nám nezlomných obyvateľov a obrancov tohto regiónu. P
rednášajúci: Jana Čavojská a Marcel Rebro

Tým však s prednáškami profesionálov nekončíme. V 2. bloku prednášok porozpráva o ČB a (nielen street) fotografii Julo Kotus. Všetko čo treba vedieť o objektívoch prezradí Karol Srnec a nezabudli sme ani na fanúšikov videa. Atraktívnu prednášku pre návštevníkov pripravil Maťo Zedníček s témou „Dobrodruh s kamerou“. Okrem toho predstavíme novinky Sony systému a návštevníci sa dozvedia ako nastaviť fotoaparát na video. Naživo budú prezentované svetové novinky monitorov EIZO a  Jozef Duchoslav  z FOMEI návštevníkom ukáže ako vytvoriť moderné domáce fotolaboratóriu. Záver 2. bloku bude patriť prednáške a súčasne workshopu „Svietenie portrétu a tvorba svetelných atmosfér vo videu.“

Uprostred DK Ružinov bude už tradične „Otvorený ateliér, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami Fomei. Návštevníci sa dozvedia ako Svietiť s FOMEI LED svetlami, nebudú chýbať praktické ukážky fotenia portrétu a ako kreatívne pracovať so zableskami. „Prvé kroky k majstrovstvu profesionálnej fotografie“ so záujemcami urobí Peter Brichta a ako svietiť pri videotvorbe ukáže fotograf Michal Barok.

Ako svietiť s FOMEI bajonetovými LED svetlami. Lektor Ján Novák.
Autor fotografie: Ján Novák

Kreatívne svietenie pri portréte. Lektor Filip Nagy
 Autor fotografie Filip Nagy

Počas celého podujatia bude návštevníkom k dispozícii otvorený ateliér, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami FOMEI. Návštevníci si budú môcť vyskúšať fotenie v ateliéri, kde im budú k dispozícii členovia skupiny Fringia oblečení v nádherných historických kostýmoch

Nebudú chýbať modelky v historických kostýmoch  skupiny Fringia.

Tradične ako každý rok, aj tentoraz na podujatí FOTO SLOVAKIA nebudú chýbať stánky svetoznámych firiem  a značiek ponúkajúcich produkty a služby v oblasti fotografie – Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, OMD, Manfrotto, Leofoto, Lowepro, PeakDesign, Joby, Fomei, FocusNordic, EIZO a ďalší. Návštevníci budú mať príležitosť vyskúšať si najnovšie modely fotoaparátov, objektívov, statívov, tlačiarní, monitorov, batohov a ďalšieho príslušenstva pre fotografov.

FOTO Slovakia 2023 bude pre verejnosť otvorená od 9:00 do 18:00 hodín. Nezmeškajte príležitosť zažiť svet fotografie a videa na jednom mieste!

Organizátorom podujatia je najväčší fotografický portál na Slovensku  ePhoto.sk. Viac informácií, vrátane kompletného programu, nájdete na stránke www.fotoslovakia.sk. Sledujte nás aj na Facebooku .

Miesto: DK Cultus Ružinov,  Bratislava

Dátum a čas: 21. október 2023, 9.00 – 18.00 hod.

Vstupné: 5€; pre deti do 10 rokov vstup zdarma

Články a fotografie na stiahnutie:

Tieto stránky používajú cookies. Cookie Policy