Richard Petrech, Pavol Novák

Ako kamoši sa spoznali v Žiline, ako inak, než sledom náhod a okolností. Jedna z tých náhod bola aj tá, že používali rovnakú značku foto-prístrojov, tak nebol problém vymieňať si objektívy a skúsenosti. Ani jeden z nich však nepochádza zo Žiliny a obidvaja sa v tomto meste akosi „vyskytli“. Prvé fotovýpravy končili väčšinou chuťou zahodiť celý ruksak s výbavou do jarku. Postupne sa to však začalo vylepšovať a už sem tam aj niečo postupne uverejnili. Teraz už vyčkávajú na dobré počasie a podmienky, nie že by sa neučili nové veci, no už aspoň poznajú zopár pekných miest na fotenie.

Hneď ako je to možné behajú po overených miestach a cez tie škaredšie dni sa raz za čas snažia nájsť nové miesta. Stále spoznávajú okolie Žiliny, no foťáky so sebou berú všade kam sa pohnú.
Nevenujú sa však len krajinkárskej fotografii, ale v podstate všetkému, čo ich zaujme a keď dlhšie nič neodfotia tak ich svrbí spúšť ;-). Fotografia je diagnóza, ktorej obaja absolútne prepadli a stále objavujú nové možnosti. A tak v kolobehu otáčania Zeme okolo svojej osi, využívajú všetky príležitosti niečo nafotiť. Fotia deti, športové a firemné akcie, interiéry a aj svadby.

Sú v podstate len dvaja nadšenci, čo sa túlajú v noci po krajine a fotia panorámy Mliečnej dráhy. Začali sa tomu venovať okolo roku 2014 a odvtedy trávia skoro celú jar na horách. Čistou samoučbou prišli na to, čo všetko treba urobiť preto, aby sa fotky podarili a aby sa nevrátili domov nevyspaní a bez fotky.

www.forfunfoto.sk

   

Posted in Prednášajúci.