Tlačova správa 2019

Tlačová správa

FOTO SLOVAKIA 2019

V tomto roku otvára svoje brány 8. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku – FOTO SLOVAKIA 2019. Podujatie, ktoré už tradične spája výstavu so sprievodným programom. Rovnako ako minulý rok ho zastreší historická Stará tržnica. Čo môžu návštevníci očakávať?

Program bude rozdelený do dvoch blokov. Hlavný program bude prebiehať na veľkom pódiu, ďalšie prednášky a ukážky v otvorenom ateliéri FOMEI a doplnkový program na poschodí Starej tržnice.

Po minuloročnom úspechu program doplňajú workshopy. S lektormi značky SONY a Olympus si budete môcť vyskúšať nové fotoaparáty a objektívy a pritom sa aj niečo naučiť. V priestoroch tržnice sa budú konať tiež  workshopy portrétnej fotografie, aktu a street fotografie.

Na poschodí si návštevníci môžu pozrieť výstavy fotografií Martina Ričányho – 365 tvárí Piešťan,  dvojice Richarda Petrecha a Pavla Nováka – „Slovensko pod hviezdami“ a Kataríny Liškovej, ktorá predstaví svoje posledné projekty z 3 kontinentov na „A“ – Amerika, Afrika a Ázia.

 Výstava fotografií, Richard Petrech a Pavol Novák – „Slovensko pod hviezdami.“

 

V hlavnom programovom bloku sa návštevníkom predstavia známi slovenskí fotografi a odborníci na fotografiu ako Ivan Čaniga (MQEP), Ján Štovka (MQEP), Vlado Bača, Ľubo Stacho a známi český fotograf Adolf Zika. Zaujímavé rozprávanie  spojené s premietaním pripravila skúsená cestovateľka, sprievodkyňa a fotografka Katarína Lišková /BUBO/.

Ivan Čaniga, MQEP bude tentokrát rozprávať o makro fotografii a jej rôznom využití.

 

Katarína Lišková (BUBO) –  Amerika, Afrika a Ázia

 

Tým sa však prednáškový program nekončí. V druhom bloku prednášok, ktorý bude zameraný na praktické využitie fototechniky sa predstavia fotografi Tomáš Machara, Erik Tomašák, Karol Srnec (šéfredaktor ePhoto.sk) a iní. V rámci tohto bloku bude prezentovaný aj nový revolučný spôsob nastavovania fotografických monitorov EIZO pre fotografické editory.

Počas celého podujatia bude k dispozícii otvorený ateliér, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami FOMEI. Nebudú chýbať modelky v historických kostýmoch zo štúdia Elijana a skupiny Fringia.

 

Návštevníkom v ateliéri zapózujú členovia skupiny Fringia.

Čo by to bolo za podujatie pre fotografov, keby na ňom neboli aj stánky výrobcov techniky a firiem ponúkajúcich služby v oblasti fotografie?  Nielen novinky predstavia Nikon, Canon, Fujifilm, Sony, Eizo, Fomei, Peak Design a ďalší.

Organizátorom podujatia je najväčší fotografický portál na Slovensku – ePhoto.sk. Viac informácií, vrátane kompletného programu, nájdete na stránke www.fotoslovakia.sk. Sledujte nás aj na Facebooku .

Miesto: Stará Tržnica, Nám. SNP, Bratislava

Dátum a čas: 27. október 2019, 9.00 – 18.00 hod.

Vstupné: 5€

Posted in Nezaradené.